Crosskart SM Arboga 2018-05-12 Prelliminär resultat

Placering Startnr Namn Klubb Bil Anmälare Omg1 omg 2 Omg3 S:a Kvalpl Final C-Final B-Final A-Final
650cc
1 693 Markus Andersson MK Kopparberg C-Pro  10 5 10 25 3 A3 N N 1
2 605 Mattias Andersson MK Kopparberg C-Pro  7 10 10 27 1 A1 N N 2
3 607 Per Björnson Årjängs MK IC-KTM  Jc Raceteknik 10 10 7 27 2 A2 N N 3
4 673 Joakim Wicksell Films MK LHR KTM  10 10 5 25 4 A4 N N 4
5 631 Mats Zetterström Strängnäs AMS Zkart  0 10 10 20 6 A6 N N 5
6 604 Alexander Ström SMK Arboga  KTM  7 7 10 24 5 A5 N N 6
7 650 Felicia Walfridson  MK Ratten IC Kart R4  5 2 3 10 15 C1 2 2 7
8 685 Anders Martinsson MK Team Westom BGG  10 5 3 18 7 A7 N N 8
9 632 Roger Lunde Haninge MK C-Pro/KTM  Värmdö Bilservice 7 3 7 17 9 B2 N 1 9
10 608 Fredrik Eriksson MK Team Westom  LHRacing   5 5 5 15 11 B4 N 3 N
11 638 Dan Skoog Haninge MK  Lh KTM  3 7 7 17 8 B1 N 4 N
12 691 Johan Fransson MK Team Westom KTM  Eklund Motorsport 2 2 7 11 14 B7 N 5 N
13 609 Rikard Johansson Haninge MK KTM  0 3 2 5 20 C6 1 6 N
14 659 Thord Axelsson Haninge MK KTM  0 7 5 12 12 B5 N 7 N
15 682 Jimmy Wennerstrand MK Team Westom KTM   3 7 5 15 10 B3 N 8 N
16 610 Peter Gillberg SMK Arboga IC R4  7 5 0 12 13 B6 N 9 N
17 621 Maja Kärnqvist  Östmark MFF KTM  3 3 3 9 17 C3 3 N N
18 615 Mattias Franzen Kolsva MS Fze Yamaha  5 2 2 9 16 C2 4 N N
19 686 Henrik Pettersson MK Team Westom C-Pro  1 3 0 4 21 C7 5 N N
20 696 Matilda Adofsson Hyllinge MS LHR  5 1 1 7 19 C5 6 N N
21 689 Erik Finnkvist Hagfors MK IC   3 2 3 8 18 C4 7 N N
22 680 Joakim Eriksson Västerås MS C-Pro  2 0 2 4 22 C8 8 N N
40+ Veteran
1 801 Niklas Fransson  Västerås MS Fruab Racing  Kullager.se 10 10 2 22 3 A3 N N 1
2 888 Mats Sebom Haninge MK A.D Husaberg  3 7 10 20 5 A5 N N 2
3 840 Henrik Spets Östmarks MFF IC4  10 5 10 25 1 A1 N N 3
4 816 Johan Eklund Västerås MS  Ems Eklund Motorsport  7 10 7 24 2 A2 N N 4
5 802 Tomas Boklund Arbåga IC Husa  7 7 7 21 4 A4 N N 5
6 808 Thomas Agerheim Haninge MK Husaberg 650Cc  5 3 3 11 7 A7 N N 6
7 873 Johan Vestlund Haninge MK IC R3   3 2 5 10 8 A8 N N 7
8 868 Hans-Erik Sjöberg SMK Eda En Röd  5 5 5 15 6 A6 N N 8
9 851 Bosse Rehn SMK Arboga Norcart 650  0 3 3 6 9 A9 N N 9
10 887 Christer Wickman Haninge MK IC R4  2 1 2 5 10 N N N N
11 863 Mikael Pettersson SMK Arboga IC Kart Husaberg  1 0 0 1 11 N N N N