Heatresultat Helsingborg 200905/06

Heat: 1 Resultat Omg Omg 1
Klass: Mini  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 5 Ellie Atteblad 10  
2 63 Molly Lundgren  10  
3 34 Liam Eriksson 10  
4 13 Caspian Nilsson 10  
5 66 Felix Lundgren  10  
6        
7        
8        
9        
Heat: 2 Resultat Omg Omg 1
Klass: Mini  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 28 Olle Strömberg 10  
2 32 Isabell Holmkvist  10  
3 95 Eddie Jonsson Persson 10  
4 44 Ebbe Strömberg 10  
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 3 Resultat Omg Omg 1
Klass: 85cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 13 Loke Pettersson 10  
2 32 Josefin Holmkvist 7  
3 14 Gustav Atteblad 5  
4 5 Devin Berryll  3  
5 55 Rasmus Lidman 0 DNF 
6 72 William Grängstedt 0 DNF 
7        
8        
9        
Heat: 4 Resultat Omg Omg 1
Klass: 85cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 24 Vilgot Wetter 10  
2 88 Charlie Rosmalm Sebom  7  
3 89 Alfred Åhlander 5  
4 44 Alfred Eriksson 3  
5 75 Pär Ekström 2  
6        
7        
8        
9        
Heat: 5 Resultat Omg Omg 1
Klass: 40+ Veteran  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 830 Lars Åke Wallin 10  
2 873 Johan Vestlund 7  
3 802 Tomas Boklund 5  
4 851 Bosse Rehn 0 DNF 
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 6 Resultat Omg Omg 1
Klass: 40+ Veteran  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 885 Anders Martinsson 10  
2 868 Hans-Erik Sjöberg 7  
3 888 Mats Sebom 5  
4        
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 7 Resultat Omg Omg 1
Klass: 125cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 161 Patrik Hallberg 10  
2 102 Jonathan Rådström 7  
3 108 Einar Friberg 5  
4 170 Erik Andersson 3  
5 140 Alex Lindeqvist 2  
6 111 Eivind Walfridsson Dahl 1  
7        
8        
9        
Heat: 8 Resultat Omg Omg 1
Klass: 125cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 105 Noel Eliasson 10  
2 134 Erik Nilsson 7  
3 144 Elias Nilsson 5  
4 135 Jesper Jansson 3  
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 9 Resultat Omg Omg 1
Klass: 250cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 250 William Franzén 10  
2 205 Julius Nilsson 7  
3 225 Isac Forsman 5  
4 285 Eric Bönström  0 DNF 
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 10 Resultat Omg Omg 1
Klass: 250cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 280 Rasmus Brunnkvist 10  
2 229 Adam Fahlen 7  
3 252 Marcus Svensson 5  
4        
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 11 Resultat Omg Omg 1
Klass: 650cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 693 Markus Andersson 10  
2 658 Linus Andersen 7  
3 605 Mattias Andersson 5  
4 627 Erik Stigsson 3  
5 619 Johan Westh 2  
6        
7        
8        
9        
Heat: 12 Resultat Omg Omg 1
Klass: 650cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 650 Felicia Walfridson 10  
2 691 Johan Fransson 7  
3 604 Alexander Lundgren 5  
4 622 Patrik Berryll  0 DNF 
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 13 Resultat Omg Omg 1
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 7 Jimmy Kujanpää  10  
2 124 Sebastian Enholm 7  
3 189 Algot Hammarqvist 5  
4 712 Niclas  Buhre 3  
5 111 Jonatan Hoffman 2  
6 912 Matilda Adolfsson  1  
7        
8        
9        
Heat: 14 Resultat Omg Omg 1
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 1 Tommie Svärd 10  
2 20 Jimmy Bergander 7  
3 144 Martin Stigh 5  
4 40 Marcus Hellman 3  
5 108 Niclas Sandqvist 2  
6        
7        
8        
9        
Heat: 15 Resultat Omg Omg 1
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 19 André Bendixen 10  
2 916 Roger Eriksson 7  
3 94 Hampus Wretman  5  
4 190 Hampus Rådström  3  
5 137 Rasmus Roos 0 DNF 
6        
7        
8        
9        
Heat: 16 Resultat Omg Omg 1
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 96 Kim Koivio  10  
2 721 Patrik Mogensen 7  
3 25 Johan Birgersson  5  
4 80 Erik Eriksson 3  
5 101 Gunnar Ullén 2  
6        
7        
8        
9        
Heat: 17 Resultat Omg Omg 2
Klass: Mini  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 13 Caspian Nilsson 10  
2 95 Eddie Jonsson Persson 10  
3 44 Ebbe Strömberg 10  
4 28 Olle Strömberg 10  
5 34 Liam Eriksson 10  
6        
7        
8        
9        
Heat: 18 Resultat Omg Omg 2
Klass: Mini  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 32 Isabell Holmkvist  10  
2 66 Felix Lundgren  10  
3 63 Molly Lundgren  10  
4 5 Ellie Atteblad 10  
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 19 Resultat Omg Omg 2
Klass: 85cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 14 Gustav Atteblad 10  
2 44 Alfred Eriksson 7  
3 32 Josefin Holmkvist 5  
4 75 Pär Ekström 3  
5 13 Loke Pettersson 2  
6 72 William Grängstedt 1  
7        
8        
9        
Heat: 20 Resultat Omg Omg 2
Klass: 85cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 88 Charlie Rosmalm Sebom  10  
2 24 Vilgot Wetter 7  
3 5 Devin Berryll  0 BH Brutit
4 55 Rasmus Lidman 0 BH Brutit
5 89 Alfred Åhlander 0 SH Svart
6        
7        
8        
9        
Heat: 21 Resultat Omg Omg 2
Klass: 40+ Veteran  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 873 Johan Vestlund 10  
2 802 Tomas Boklund 7  
3 830 Lars Åke Wallin 5  
4 851 Bosse Rehn 0 DNS 
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 22 Resultat Omg Omg 2
Klass: 40+ Veteran  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 885 Anders Martinsson 10  
2 888 Mats Sebom 7  
3 868 Hans-Erik Sjöberg 5  
4        
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 23 Resultat Omg Omg 2
Klass: 125cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 108 Einar Friberg 10  
2 105 Noel Eliasson 7  
3 128 Oliwer Lidman 5  
4 144 Elias Nilsson 3  
5 134 Erik Nilsson 2  
6 111 Eivind Walfridsson Dahl 1  
7        
8        
9        
Heat: 24 Resultat Omg Omg 2
Klass: 125cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 161 Patrik Hallberg 10  
2 102 Jonathan Rådström 7  
3 140 Alex Lindeqvist 5  
4 170 Erik Andersson 3  
5 135 Jesper Jansson 2  
6        
7        
8        
9        
Heat: 25 Resultat Omg Omg 2
Klass: 250cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 252 Marcus Svensson 10  
2 280 Rasmus Brunnkvist 7  
3 229 Adam Fahlen 5  
4 285 Eric Bönström  0 DNS 
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 26 Resultat Omg Omg 2
Klass: 250cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 250 William Franzén 10  
2 225 Isac Forsman 7  
3 205 Julius Nilsson 0 DNF OBS
4        
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 27 Resultat Omg Omg 2
Klass: 650cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 658 Linus Andersen 10  
2 605 Mattias Andersson 7  
3 693 Markus Andersson 5  
4 619 Johan Westh 3  
5 622 Patrik Berryll  0 DNS 
6        
7        
8        
9        
Heat: 28 Resultat Omg Omg 2
Klass: 650cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 691 Johan Fransson 10  
2 627 Erik Stigsson 7  
3 604 Alexander Lundgren 5  
4 650 Felicia Walfridson 3  
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 29 Resultat Omg Omg 2
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 94 Hampus Wretman  10  
2 189 Algot Hammarqvist 7  
3 25 Johan Birgersson  5  
4 912 Matilda Adolfsson  3  
5 40 Marcus Hellman 2  
6 7 Jimmy Kujanpää  0 SH 
7        
8        
9        
Heat: 30 Resultat Omg Omg 2
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 916 Roger Eriksson 10  
2 712 Niclas  Buhre 7  
3 80 Erik Eriksson 5  
4 19 André Bendixen 3  
5 137 Rasmus Roos 0 DNS 
6        
7        
8        
9        
Heat: 31 Resultat Omg Omg 2
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 144 Martin Stigh 10  
2 108 Niclas Sandqvist 7  
3 111 Jonatan Hoffman 5  
4 20 Jimmy Bergander 0 DNF 
5 96 Kim Koivio  0 DNF 
6        
7        
8        
9        
Heat: 32 Resultat Omg Omg 2
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 124 Sebastian Enholm 10  
2 1 Tommie Svärd 7  
3 190 Hampus Rådström  5  
4 101 Gunnar Ullén 3  
5 721 Patrik Mogensen 2  
6        
7        
8        
9        
Heat: 33 Start Uppställnig Omg Omg 3
Klass: Mini  
Start pl Startnr Namn Poäng Anm
1 34 Liam Eriksson    
2 66 Felix Lundgren     
3 95 Eddie Jonsson Persson    
4        
5 63 Molly Lundgren     
6 32 Isabell Holmkvist     
7        
8        
9        
Heat: 34 Start Uppställnig Omg Omg 3
Klass: Mini  
Start pl Startnr Namn Poäng Anm
1        
2 44 Ebbe Strömberg    
3 5 Ellie Atteblad    
4 28 Olle Strömberg    
5        
6 13 Caspian Nilsson    
7        
8        
9        
Heat: 35 Start Uppställnig Omg Omg 3
Klass: 85cc  
Start pl Startnr Namn Poäng Anm
1 14 Gustav Atteblad    
2 89 Alfred Åhlander    
3 88 Charlie Rosmalm Sebom     
4 55 Rasmus Lidman    
5 32 Josefin Holmkvist    
6 75 Pär Ekström    
7        
8        
9        
Heat: 36 Start Uppställnig Omg Omg 3
Klass: 85cc  
Start pl Startnr Namn Poäng Anm
1 44 Alfred Eriksson    
2 24 Vilgot Wetter    
3 72 William Grängstedt    
4 13 Loke Pettersson    
5        
6 5 Devin Berryll     
7        
8        
9        
Heat: 37 Start Uppställnig Omg Omg 3
Klass: 40+ Veteran  
Start pl Startnr Namn Poäng Anm
1 885 Anders Martinsson    
2 802 Tomas Boklund    
3 888 Mats Sebom    
4        
5 868 Hans-Erik Sjöberg    
6        
7        
8        
9        
Heat: 38 Start Uppställnig Omg Omg 3
Klass: 40+ Veteran  
Start pl Startnr Namn Poäng Anm
1 873 Johan Vestlund    
2        
3        
4 830 Lars Åke Wallin    
5        
6 851 Bosse Rehn    
7        
8        
9        
Heat: 39 Start Uppställnig Omg Omg 3
Klass: 125cc  
Start pl Startnr Namn Poäng Anm
1 105 Noel Eliasson    
2 135 Jesper Jansson    
3 102 Jonathan Rådström    
4 128 Oliwer Lidman    
5 111 Eivind Walfridsson Dahl    
6 140 Alex Lindeqvist    
7        
8        
9        
Heat: 40 Start Uppställnig Omg Omg 3
Klass: 125cc  
Start pl Startnr Namn Poäng Anm
1 144 Elias Nilsson    
2        
3 170 Erik Andersson    
4 161 Patrik Hallberg    
5 108 Einar Friberg    
6 134 Erik Nilsson    
7        
8        
9        
Heat: 41 Start Uppställnig Omg Omg 3
Klass: 250cc  
Start pl Startnr Namn Poäng Anm
1 205 Julius Nilsson    
2 280 Rasmus Brunnkvist    
3 250 William Franzén    
4        
5        
6 225 Isac Forsman    
7        
8        
9        
Heat: 42 Start Uppställnig Omg Omg 3
Klass: 250cc  
Start pl Startnr Namn Poäng Anm
1 229 Adam Fahlen    
2        
3        
4 285 Eric Bönström     
5        
6 252 Marcus Svensson    
7        
8        
9        
Heat: 43 Start Uppställnig Omg Omg 3
Klass: 650cc  
Start pl Startnr Namn Poäng Anm
1 627 Erik Stigsson    
2        
3 604 Alexander Lundgren    
4 691 Johan Fransson    
5 658 Linus Andersen    
6 650 Felicia Walfridson    
7        
8        
9        
Heat: 44 Start Uppställnig Omg Omg 3
Klass: 650cc  
Start pl Startnr Namn Poäng Anm
1        
2 693 Markus Andersson    
3 605 Mattias Andersson    
4        
5 622 Patrik Berryll     
6 619 Johan Westh    
7        
8        
9        
Heat: 45 Start Uppställnig Omg Omg 3
Klass: Xtreme  
Start pl Startnr Namn Poäng Anm
1 101 Gunnar Ullén    
2 40 Marcus Hellman    
3 96 Kim Koivio     
4 1 Tommie Svärd    
5 111 Jonatan Hoffman    
6 721 Patrik Mogensen    
7        
8        
9        
Heat: 46 Start Uppställnig Omg Omg 3
Klass: Xtreme  
Start pl Startnr Namn Poäng Anm
1 189 Algot Hammarqvist    
2 124 Sebastian Enholm    
3 19 André Bendixen    
4        
5 25 Johan Birgersson     
6 20 Jimmy Bergander    
7        
8        
9        
Heat: 47 Start Uppställnig Omg Omg 3
Klass: Xtreme  
Start pl Startnr Namn Poäng Anm
1 137 Rasmus Roos    
2 912 Matilda Adolfsson     
3        
4 7 Jimmy Kujanpää     
5 80 Erik Eriksson    
6 94 Hampus Wretman     
7        
8        
9        
Heat: 48 Start Uppställnig Omg Omg 3
Klass: Xtreme  
Start pl Startnr Namn Poäng Anm
1 144 Martin Stigh    
2        
3 712 Niclas  Buhre    
4 190 Hampus Rådström     
5 916 Roger Eriksson    
6 108 Niclas Sandqvist    
7        
8        
9        
Heat: 49 Resultat Omg C-Final
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 20 Jimmy Bergander 10  
2 80 Erik Eriksson 7  
3 101 Gunnar Ullén 5  
4 111 Jonatan Hoffman 3  
5 912 Matilda Adolfsson  2  
6 40 Marcus Hellman 1 DNFF 
7        
8        
9        
Heat: 50 Resultat Omg A-Final
Klass: Mini  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 13 Caspian Nilsson 10  
2 66 Felix Lundgren  10  
3 28 Olle Strömberg 10  
4 95 Eddie Jonsson Persson 10  
5 63 Molly Lundgren  10  
6        
7        
8        
9        
Heat: 51 Resultat Omg A-Final
Klass: Mini  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 34 Liam Eriksson 10  
2 32 Isabell Holmkvist  10  
3 44 Ebbe Strömberg 10  
4 5 Ellie Atteblad 10  
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 52 Resultat Omg B-Final
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 96 Kim Koivio  10  
2 7 Jimmy Kujanpää  7  
3 20 Jimmy Bergander 5  
4 721 Patrik Mogensen 3  
5 25 Johan Birgersson  2  
6 190 Hampus Rådström  1  
7 108 Niclas Sandqvist 0  
8 80 Erik Eriksson 0  
9 712 Niclas  Buhre 0 DNFF 
Heat: 53 Resultat Omg A-Final
Klass: 85cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 24 Vilgot Wetter 10  
2 88 Charlie Rosmalm Sebom  7  
3 14 Gustav Atteblad 5  
4 44 Alfred Eriksson 3  
5 13 Loke Pettersson 2  
6 75 Pär Ekström 1  
7 32 Josefin Holmkvist 0  
8 5 Devin Berryll  0  
9 89 Alfred Åhlander 0  
Heat: 54 Resultat Omg A-Final
Klass: 40+ Veteran  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 885 Anders Martinsson 10  
2 868 Hans-Erik Sjöberg 7  
3 830 Lars Åke Wallin 5  
4 888 Mats Sebom 3  
5 873 Johan Vestlund 2  
6 802 Tomas Boklund 1  
7        
8        
9        
Heat: 55 Resultat Omg A-Final
Klass: 125cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 102 Jonathan Rådström 10  
2 144 Elias Nilsson 7  
3 161 Patrik Hallberg 5  
4 140 Alex Lindeqvist 3  
5 134 Erik Nilsson 2  
6 108 Einar Friberg 1  
7 170 Erik Andersson 0  
8 105 Noel Eliasson 0 SV Teknisk
9 128 Oliwer Lidman 0 SV Teknisk
Heat: 56 Resultat Omg A-Final
Klass: 250cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 252 Marcus Svensson 10  
2 229 Adam Fahlen 7  
3 250 William Franzén 5  
4 205 Julius Nilsson 0 DNF 
5 225 Isac Forsman 0 DNF 
6 280 Rasmus Brunnkvist 0 SV 
7        
8        
9        
Heat: 57 Resultat Omg A-Final
Klass: 650cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 658 Linus Andersen 10  
2 605 Mattias Andersson 7  
3 604 Alexander Lundgren 5  
4 619 Johan Westh 3  
5 691 Johan Fransson 2 DNFF 
6 650 Felicia Walfridson 1 DNFF 
7 693 Markus Andersson 0 SV 
8 627 Erik Stigsson 0 EXC 
9        
Heat: 58 Resultat Omg A-Final
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 124 Sebastian Enholm 10  
2 916 Roger Eriksson 7  
3 144 Martin Stigh 5  
4 96 Kim Koivio  3  
5 19 André Bendixen 2  
6 1 Tommie Svärd 1  
7 94 Hampus Wretman  0  
8 7 Jimmy Kujanpää  0  
9 189 Algot Hammarqvist 0