Heatresultat Västerås 210918_19

Heat: 1 Resultat Omg Omg 1
Klass: Mini  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 34 Liam Eriksson 10  
2 91 Lukas Fransson 10  
3 9 William Näätänen 10  
4 44 Ludvig Svärd 10  
5 8 Erik Benton 10  
6        
7        
8        
9        
Heat: 2 Resultat Omg Omg 1
Klass: Mini  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 66 Felix Lundgren 10  
2 94 Hugo Björk 10  
3 15 Pontus Karlsson 10  
4 43 Sebbe Eklund 10  
5 93 Ellah Lundmark 10  
6        
7        
8        
9        
Heat: 3 Resultat Omg Omg 1
Klass: Mini  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 13 Leo Pettersson 10  
2 11 Wilma Berglund 10  
3 6 Holley Israelsson 10  
4 12 Jack Arvidsson 10  
5 1 Adrian Sandström 10  
6        
7        
8        
9        
Heat: 4 Resultat Omg Omg 1
Klass: Mini  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 7 Emil H Larsson 10  
2 36 Albin Malmkvist 10  
3 61 Viktor Bengtsson 10  
4 99 Ester Stigh 10  
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 5 Resultat Omg Omg 1
Klass: Xtreme Junior  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 399 Lukas Andersson 10  
2 73 Amadeus Thituson 7  
3 310 Joakim Lund Olander 5  
4 32 Josefin Holmkvist 3  
5 11 Pontus Oskarsson 2 OBS!
6 31 Isac Nordbeck 0 DNF 
7        
8        
9        
Heat: 6 Resultat Omg Omg 1
Klass: 85cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 82 Ebbe Strömberg 10  
2 75 Pär Ekström 7  
3 4 Hannes Jonsson 5  
4 51 Elias Johansson Åkerlund 3  
5 18 Eddie Jonsson Persson 2  
6        
7        
8        
9        
Heat: 7 Resultat Omg Omg 1
Klass: 85cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 24 Vilgot Wetter 10  
2 28 Olle Strömberg 7  
3 17 Wiktor Wallin 5  
4 55 Rasmus Lidman 3  
5 47 Liam Hägg 2  
6 6 Melanie Lunde 0 DNF 
7        
8        
9        
Heat: 8 Resultat Omg Omg 1
Klass: 85cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 44 Alfred Eriksson 10  
2 88 Charlie Rosmalm Sebom 7  
3 81 Oscar Fransson 5  
4 8 Charlie Höglund 3  
5 14 Ellie Atterblad 2  
6 7 Hampus Hagström 0 SV
7        
8        
9        
Heat: 9 Resultat Omg Omg 1
Klass: 85cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 33 Hannes Hägg 10  
2 72 William Grängstedt 7  
3 45 Elis Rippe 5  
4 5 Devin Berryll 3 TJUV
5 22 Molly Lundgren 2  
6 83 Ludvig Fransson 0 DNF 
7        
8        
9        
Heat: 10 Resultat Omg Omg 1
Klass: 40+ Veteran  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 830 Lars Åke Wallin 10  
2 893 Tomas Andersson 7  
3 876 Thomas Agerheim 5  
4 881 Patrik Berryll 3  
5 812 Christian Eklund 2  
6        
7        
8        
9        
Heat: 11 Resultat Omg Omg 1
Klass: 40+ Veteran  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 885 Anders Martinsson 10  
2 888 Mats Sebom 7  
3 859 Peter Brunzell 5  
4 868 Hans-Erik Sjöberg 0 DNF 
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 12 Resultat Omg Omg 1
Klass: 40+ Veteran  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 815 Mattias Franzen 10  
2 832 Patrik Eriksson 7  
3 806 Johan Andersson 0 DNF 
4 816 Johan Eklund 0 DNF 
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 13 Resultat Omg Omg 1
Klass: 125cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 170 Erik Andersson 10  
2 144 Elias Nilsson 7  
3 108 Einar Friberg 5  
4 111 Eivind Walfridsson Dahl 3  
5 110 Maximus Joge 2  
6 182 Robin Lejtorp 1  
7        
8        
9        
Heat: 14 Resultat Omg Omg 1
Klass: 125cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 134 Erik Nilsson 10  
2 102 Jonathan Rådström 7  
3 140 Alex Lindeqvist 5  
4 120 Emil Naessen 3  
5 135 Jesper Jansson 0 DNS 
6 172 Gustav Atteblad 0 EXC TJUV
7        
8        
9        
Heat: 15 Resultat Omg Omg 1
Klass: 125cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 128 Oliwer Lidman 10  
2 113 Loke Pettersson 7  
3 132 Josefin Holmkvist 5  
4 106 Elias Jonsson 3  
5 197 Oskar Nord-Jansson 2  
6        
7        
8        
9        
Heat: 16 Resultat Omg Omg 1
Klass: 250cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 252 Marcus Svensson 10  
2 285 Eric Bönström 7  
3 225 Isac Forsman 5  
4 205 Daniel Bowenius 3  
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 17 Resultat Omg Omg 1
Klass: 250cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 280 Rasmus Brunnkvist 10  
2 204 Sebastian Ainerfors 7  
3 277 Roger Lindberg 5  
4 232 Rickard Landholm 0 DNF 
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 18 Resultat Omg Omg 1
Klass: 650cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 658 Linus Andersen 10  
2 608 Fredrik Eriksson 7  
3 619 Johan Westh 5  
4 605 Mattias Andersson 3  
5 686 Henrik Pettersson 0 DNF 
6        
7        
8        
9        
Heat: 19 Resultat Omg Omg 1
Klass: 650cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 603 Noel Eliasson 10  
2 691 Johan Fransson 7  
3 620 Felicia Grundtman 5  
4 627 Erik Stigsson 0 DNF 
5 604 Alexander Lundgren 0 DNF 
6        
7        
8        
9        
Heat: 20 Resultat Omg Omg 1
Klass: 650cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 645 William Franzén 10  
2 650 Felicia Walfridson 7  
3 682 Alexandra Lejtorp 5  
4 616 Mickael M.Eriksson 3  
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 21 Resultat Omg Omg 1
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 94 Hampus Wretman 10  
2 175 Timmy Enlund 7  
3 3 Nils Erixon 5  
4 144 Martin Stigh 3  
5 69 Charlie Agerheim 0 EXC 
6 912 Matilda Adolfsson 0 DNF 
7        
8        
9        
Heat: 22 Resultat Omg Omg 1
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 138 Markus Andersson 10  
2 87 Peter Gillberg 7  
3 48 Fredrik Larsson 5  
4 30 Erik Andersson 3 OBS!
5 111 Jonatan Hoffman 2  
6 182 Jonas Johansson 1  
7        
8        
9        
Heat: 23 Resultat Omg Omg 1
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 124 Sebastian Enholm 10  
2 189 Algot Hammarqvist 7  
3 1 Tommie Svärd 5  
4 4 Micke Göthesson 3  
5 44 Kalle Göthesson 2  
6 133 Elias Svensson 0 DNS 
7        
8        
9        
Heat: 24 Resultat Omg Omg 1
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 70 Marcus Agerheim 10  
2 46 Patrik Ydrefalk 7  
3 25 Johan Birgersson 5  
4 50 Rickard Jonsson 3  
5 45 Jens Rippe 2 OBS! 
6        
7        
8        
9        
Heat: 25 Resultat Omg Omg 1
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 161 Patrik Hallberg 10  
2 20 Jimmy Bergander 7  
3 66 Max Rundberg 5  
4 80 Erik Eriksson 3  
5 137 Rasmus Roos 0 DNF 
6        
7        
8        
9        
Heat: 26 Resultat Omg Omg 1
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 101 Gunnar Ullén 10  
2 31 Jan Emil Wilsberg 7  
3 40 Marcus Hellman 5  
4 88 Rikard johansson 3  
5 712 Niclas Buhre 2  
6        
7        
8        
9        
Heat: 27 Resultat Omg Omg 2
Klass: Mini  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 11 Wilma Berglund 10  
2 15 Pontus Karlsson 10  
3 91 Lukas Fransson 10  
4 9 William Näätänen 10  
5 6 Holley Israelsson 10  
6        
7        
8        
9        
Heat: 28 Resultat Omg Omg 2
Klass: Mini  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 13 Leo Pettersson 10  
2 93 Ellah Lundmark 10  
3 8 Erik Benton 10  
4 99 Ester Stigh 10  
5 43 Sebbe Eklund 10  
6        
7        
8        
9        
Heat: 29 Resultat Omg Omg 2
Klass: Mini  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 34 Liam Eriksson 10  
2 66 Felix Lundgren 10  
3 94 Hugo Björk 10  
4 12 Jack Arvidsson 10  
5 44 Ludvig Svärd 10  
6        
7        
8        
9        
Heat: 30 Resultat Omg Omg 2
Klass: Mini  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 7 Emil H Larsson 10  
2 61 Viktor Bengtsson 10  
3 1 Adrian Sandström 10  
4        
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 31 Resultat Omg Omg 2
Klass: Xtreme Junior  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 399 Lukas Andersson 10  
2 310 Joakim Lund Olander 7  
3 32 Josefin Holmkvist 5  
4 73 Amadeus Thituson 3  
5 11 Pontus Oskarsson 2  
6 31 Isac Nordbeck 1  
7        
8        
9        
Heat: 32 Resultat Omg Omg 2
Klass: 85cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 6 Melanie Lunde 10  
2 4 Hannes Jonsson 7  
3 18 Eddie Jonsson Persson 5  
4 22 Molly Lundgren 3  
5 14 Ellie Atterblad 2  
6 17 Wiktor Wallin 0 EXC Ej Joker
7        
8        
9        
Heat: 33 Resultat Omg Omg 2
Klass: 85cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 28 Olle Strömberg 10  
2 82 Ebbe Strömberg 7  
3 72 William Grängstedt 5  
4 5 Devin Berryll 3  
5 83 Ludvig Fransson 2  
6 8 Charlie Höglund 1  
7        
8        
9        
Heat: 34 Resultat Omg Omg 2
Klass: 85cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 7 Hampus Hagström 10  
2 33 Hannes Hägg 7  
3 75 Pär Ekström 5  
4 81 Oscar Fransson 3  
5 45 Elis Rippe 2  
6 47 Liam Hägg 1  
7        
8        
9        
Heat: 35 Resultat Omg Omg 2
Klass: 85cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 44 Alfred Eriksson 10  
2 24 Vilgot Wetter 7  
3 88 Charlie Rosmalm Sebom 5  
4 55 Rasmus Lidman 3  
5 51 Elias Johansson Åkerlund 2  
6 92 Oliwer Lundmark 0 DNS 
7        
8        
9        
Heat: 36 Resultat Omg Omg 2
Klass: 40+ Veteran  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 830 Lars Åke Wallin 10  
2 868 Hans-Erik Sjöberg 7  
3 859 Peter Brunzell 5  
4 816 Johan Eklund 3  
5 832 Patrik Eriksson 2  
6        
7        
8        
9        
Heat: 37 Resultat Omg Omg 2
Klass: 40+ Veteran  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 815 Mattias Franzen 10  
2 881 Patrik Berryll 7  
3 888 Mats Sebom 5  
4 812 Christian Eklund 3  
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 38 Resultat Omg Omg 2
Klass: 40+ Veteran  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 876 Thomas Agerheim 10  
2 885 Anders Martinsson 7  
3 893 Tomas Andersson 5  
4 806 Johan Andersson 0 DNF 
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 39 Resultat Omg Omg 2
Klass: 125cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 170 Erik Andersson 10  
2 134 Erik Nilsson 7  
3 102 Jonathan Rådström 5  
4 113 Loke Pettersson 3  
5 110 Maximus Joge 2  
6 135 Jesper Jansson 1  
7        
8        
9        
Heat: 40 Resultat Omg Omg 2
Klass: 125cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 144 Elias Nilsson 10  
2 111 Eivind Walfridsson Dahl 7  
3 132 Josefin Holmkvist 5  
4 106 Elias Jonsson 3  
5 182 Robin Lejtorp 2  
6 197 Oskar Nord-Jansson 0 DNF 
7        
8        
9        
Heat: 41 Resultat Omg Omg 2
Klass: 125cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 120 Emil Naessen 10  
2 108 Einar Friberg 0 EXC Svart
3 128 Oliwer Lidman 0 DNF Brutit
4 140 Alex Lindeqvist 0 EXC Svart
5 172 Gustav Atteblad 0 EXC Svart
6        
7        
8        
9        
Heat: 42 Resultat Omg Omg 2
Klass: 250cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 280 Rasmus Brunnkvist 10 OBS! 
2 285 Eric Bönström 7 OBS! 
3 205 Daniel Bowenius 5 OBS! 
4 204 Sebastian Ainerfors 0 DNF Brutit
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 43 Resultat Omg Omg 2
Klass: 250cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 252 Marcus Svensson 10  
2 225 Isac Forsman 7  
3 277 Roger Lindberg 5  
4 232 Rickard Landholm 0 DNF Brutit
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 44 Resultat Omg Omg 2
Klass: 650cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 603 Noel Eliasson 10  
2 658 Linus Andersen 7  
3 627 Erik Stigsson 5  
4 604 Alexander Lundgren 3  
5 645 William Franzén 2  
6        
7        
8        
9        
Heat: 45 Resultat Omg Omg 2
Klass: 650cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 650 Felicia Walfridson 10  
2 616 Mickael M.Eriksson 7  
3 608 Fredrik Eriksson 5  
4 620 Felicia Grundtman 3  
5 605 Mattias Andersson 2  
6        
7        
8        
9        
Heat: 46 Resultat Omg Omg 2
Klass: 650cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 691 Johan Fransson 10  
2 686 Henrik Pettersson 7  
3 619 Johan Westh 5  
4 682 Alexandra Lejtorp 3  
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 47 Resultat Omg Omg 2
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 45 Jens Rippe 10  
2 31 Jan Emil Wilsberg 7  
3 182 Jonas Johansson 5 OBS! 
4 111 Jonatan Hoffman 3  
5 88 Rikard johansson 2  
6 50 Rickard Jonsson 1  
7        
8        
9        
Heat: 48 Resultat Omg Omg 2
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 124 Sebastian Enholm 10  
2 46 Patrik Ydrefalk 7  
3 138 Markus Andersson 5  
4 48 Fredrik Larsson 3  
5 80 Erik Eriksson 2  
6 44 Kalle Göthesson 1  
7        
8        
9        
Heat: 49 Resultat Omg Omg 2
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 40 Marcus Hellman 10  
2 101 Gunnar Ullén 7  
3 144 Martin Stigh 5  
4 87 Peter Gillberg 3  
5 25 Johan Birgersson 2  
6 137 Rasmus Roos 1  
7        
8        
9        
Heat: 50 Resultat Omg Omg 2
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 161 Patrik Hallberg 10  
2 94 Hampus Wretman 7  
3 1 Tommie Svärd 5  
4 3 Nils Erixon 3  
5 133 Elias Svensson 0 DNS 
6        
7        
8        
9        
Heat: 51 Resultat Omg Omg 2
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 70 Marcus Agerheim 10  
2 175 Timmy Enlund 7  
3 69 Charlie Agerheim 5  
4 20 Jimmy Bergander 3  
5 712 Niclas Buhre 2  
6        
7        
8        
9        
Heat: 52 Resultat Omg Omg 2
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 189 Algot Hammarqvist 10  
2 4 Micke Göthesson 7  
3 66 Max Rundberg 5  
4 30 Erik Andersson 3  
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 53 Resultat Omg Omg 3
Klass: Mini  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 7 Emil H Larsson 10  
2 6 Holley Israelsson 10  
3 99 Ester Stigh 10  
4 1 Adrian Sandström 10  
5 12 Jack Arvidsson 10  
6        
7        
8        
9        
Heat: 54 Resultat Omg Omg 3
Klass: Mini  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 11 Wilma Berglund 10  
2 61 Viktor Bengtsson 10  
3 9 William Näätänen 10  
4 94 Hugo Björk 10  
5 93 Ellah Lundmark 10  
6        
7        
8        
9        
Heat: 55 Resultat Omg Omg 3
Klass: Mini  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 34 Liam Eriksson 10  
2 15 Pontus Karlsson 10  
3 44 Ludvig Svärd 10  
4 43 Sebbe Eklund 10  
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 56 Resultat Omg Omg 3
Klass: Mini  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 13 Leo Pettersson 10  
2 66 Felix Lundgren 10  
3 91 Lukas Fransson 10  
4 8 Erik Benton 10  
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 57 Resultat Omg Omg 3
Klass: Xtreme Junior  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 399 Lukas Andersson 10  
2 31 Isac Nordbeck 7  
3 73 Amadeus Thituson 5  
4 310 Joakim Lund Olander 3  
5 32 Josefin Holmkvist 2  
6 11 Pontus Oskarsson 1  
7        
8        
9        
Heat: 58 Resultat Omg Omg 3
Klass: 85cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 7 Hampus Hagström 10  
2 72 William Grängstedt 7  
3 33 Hannes Hägg 5  
4 4 Hannes Jonsson 3  
5 5 Devin Berryll 2  
6 22 Molly Lundgren 1  
7        
8        
9        
Heat: 59 Resultat Omg Omg 3
Klass: 85cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 44 Alfred Eriksson 10  
2 28 Olle Strömberg 7  
3 6 Melanie Lunde 5  
4 18 Eddie Jonsson Persson 3  
5 92 Oliwer Lundmark 2 OBS! 
6 75 Pär Ekström 0 DNF Brutit
7        
8        
9        
Heat: 60 Resultat Omg Omg 3
Klass: 85cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 24 Vilgot Wetter 10  
2 88 Charlie Rosmalm Sebom 7  
3 51 Elias Johansson Åkerlund 5  
4 17 Wiktor Wallin 3  
5 47 Liam Hägg 2  
6 8 Charlie Höglund 1  
7        
8        
9        
Heat: 61 Resultat Omg Omg 3
Klass: 85cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 81 Oscar Fransson 10  
2 82 Ebbe Strömberg 7  
3 55 Rasmus Lidman 5  
4 45 Elis Rippe 3  
5 83 Ludvig Fransson 2  
6 14 Ellie Atterblad 1  
7        
8        
9        
Heat: 62 Resultat Omg Omg 3
Klass: 40+ Veteran  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 868 Hans-Erik Sjöberg 10  
2 885 Anders Martinsson 7  
3 888 Mats Sebom 5  
4 806 Johan Andersson 3  
5 832 Patrik Eriksson 2  
6        
7        
8        
9        
Heat: 63 Resultat Omg Omg 3
Klass: 40+ Veteran  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 830 Lars Åke Wallin 10  
2 859 Peter Brunzell 7  
3 893 Tomas Andersson 5  
4 881 Patrik Berryll 0 DNF Brutit
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 64 Resultat Omg Omg 3
Klass: 40+ Veteran  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 815 Mattias Franzen 10  
2 812 Christian Eklund 7  
3 876 Thomas Agerheim 5  
4 816 Johan Eklund 3  
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 65 Resultat Omg Omg 3
Klass: 125cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 144 Elias Nilsson 10  
2 111 Eivind Walfridsson Dahl 7  
3 134 Erik Nilsson 5  
4 102 Jonathan Rådström 3  
5 110 Maximus Joge 2  
6 182 Robin Lejtorp 1  
7        
8        
9        
Heat: 66 Resultat Omg Omg 3
Klass: 125cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 128 Oliwer Lidman 10  
2 170 Erik Andersson 7  
3 140 Alex Lindeqvist 5  
4 172 Gustav Atteblad 3  
5 135 Jesper Jansson 2  
6 197 Oskar Nord-Jansson 1  
7        
8        
9        
Heat: 67 Resultat Omg Omg 3
Klass: 125cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 108 Einar Friberg 10  
2 120 Emil Naessen 7  
3 113 Loke Pettersson 5  
4 132 Josefin Holmkvist 3  
5 106 Elias Jonsson 2  
6        
7        
8        
9        
Heat: 68 Resultat Omg Omg 3
Klass: 250cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 252 Marcus Svensson 10  
2 205 Daniel Bowenius 7  
3 277 Roger Lindberg 5  
4 204 Sebastian Ainerfors 0 DNF Brutit
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 69 Resultat Omg Omg 3
Klass: 250cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 225 Isac Forsman 10  
2 280 Rasmus Brunnkvist 7  
3 285 Eric Bönström 5  
4 232 Rickard Landholm 0 DNF Brutit
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 70 Resultat Omg Omg 3
Klass: 650cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 603 Noel Eliasson 10  
2 686 Henrik Pettersson 7  
3 645 William Franzén 5  
4 619 Johan Westh 3  
5 650 Felicia Walfridson 0 DNF Brutit
6        
7        
8        
9        
Heat: 71 Resultat Omg Omg 3
Klass: 650cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 605 Mattias Andersson 10  
2 604 Alexander Lundgren 7  
3 627 Erik Stigsson 5  
4 682 Alexandra Lejtorp 3  
5 620 Felicia Grundtman 2  
6        
7        
8        
9        
Heat: 72 Resultat Omg Omg 3
Klass: 650cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 691 Johan Fransson 10  
2 658 Linus Andersen 7  
3 608 Fredrik Eriksson 5  
4 616 Mickael M.Eriksson 3  
5        
6        
7        
8        
9        
Heat: 73 Resultat Omg Omg 3
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 189 Algot Hammarqvist 10  
2 1 Tommie Svärd 7  
3 31 Jan Emil Wilsberg 5  
4 111 Jonatan Hoffman 0 DNF Brutit
5 40 Marcus Hellman 0 EXC Svart
6 46 Patrik Ydrefalk 0 DNF Brutit
7        
8        
9        
Heat: 74 Resultat Omg Omg 3
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 66 Max Rundberg 10  
2 4 Micke Göthesson 7  
3 80 Erik Eriksson 5  
4 25 Johan Birgersson 3  
5 712 Niclas Buhre 2  
6 133 Elias Svensson 0 DNS Ej start
7        
8        
9        
Heat: 75 Resultat Omg Omg 3
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 70 Marcus Agerheim 10  
2 161 Patrik Hallberg 7  
3 30 Erik Andersson 5  
4 137 Rasmus Roos 3  
5 45 Jens Rippe 2  
6        
7        
8        
9        
Heat: 76 Resultat Omg Omg 3
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 138 Markus Andersson 10  
2 3 Nils Erixon 7  
3 44 Kalle Göthesson 0 DNF Brutit
4 87 Peter Gillberg 0 DNF Brutit
5 20 Jimmy Bergander 0 EXC Svart
6        
7        
8        
9        
Heat: 77 Resultat Omg Omg 3
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 124 Sebastian Enholm 10  
2 101 Gunnar Ullén 7  
3 144 Martin Stigh 5  
4 48 Fredrik Larsson 3  
5 50 Rickard Jonsson 2  
6        
7        
8        
9        
Heat: 78 Resultat Omg Omg 3
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 175 Timmy Enlund 10  
2 69 Charlie Agerheim 7  
3 94 Hampus Wretman 5  
4 88 Rikard johansson 3  
5 182 Jonas Johansson 2 OBS! 
6        
7        
8        
9        
Heat: 79 Resultat Omg C-Final
Klass: 85cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 17 Wiktor Wallin 10  
2 5 Devin Berryll 7  
3 45 Elis Rippe 5  
4 8 Charlie Höglund 3  
5 18 Eddie Jonsson Persson 2  
6 47 Liam Hägg 1  
7 83 Ludvig Fransson 0  
8 22 Molly Lundgren 0  
9 14 Ellie Atterblad 0  
Heat: 80 Resultat Omg C-Final
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 46 Patrik Ydrefalk 10  
2 45 Jens Rippe 7  
3 30 Erik Andersson 5  
4 80 Erik Eriksson 3  
5 144 Martin Stigh 2  
6 48 Fredrik Larsson 0 DNF 
7 87 Peter Gillberg 0 DNF 
8 69 Charlie Agerheim 0 DNF 
9 20 Jimmy Bergander 0 DNF 
Heat: 81 Resultat Omg B-Final
Klass: 85cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 55 Rasmus Lidman 10  
2 72 William Grängstedt 7  
3 81 Oscar Fransson 5  
4 4 Hannes Jonsson 3  
5 75 Pär Ekström 2  
6 51 Elias Johansson Åkerlund 1  
7 5 Devin Berryll 0 DNF 
8 6 Melanie Lunde 0 DNF 
9 17 Wiktor Wallin 0 DNF 
Heat: 82 Resultat Omg B-Final
Klass: 40+ Veteran  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 812 Christian Eklund 10  
2 888 Mats Sebom 7  
3 881 Patrik Berryll 5  
4 832 Patrik Eriksson 3  
5 806 Johan Andersson 2  
6 816 Johan Eklund 0 DNF Brutit
7        
8        
9        
Heat: 83 Resultat Omg B-Final
Klass: 125cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 102 Jonathan Rådström 10 OBS! 
2 113 Loke Pettersson 7  
3 132 Josefin Holmkvist 5  
4 106 Elias Jonsson 3  
5 110 Maximus Joge 2 OBS! 
6 182 Robin Lejtorp 1  
7 135 Jesper Jansson 0  
8 140 Alex Lindeqvist 0 DNF Brutit
9 172 Gustav Atteblad 0 DNF Brutit
Heat: 84 Resultat Omg B-Final
Klass: 650cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 627 Erik Stigsson 10  
2 604 Alexander Lundgren 7  
3 619 Johan Westh 5  
4 616 Mickael M.Eriksson 3  
5 682 Alexandra Lejtorp 2  
6 620 Felicia Grundtman 1 OBS! 
7 686 Henrik Pettersson 0 DNS Ej start
8        
9        
Heat: 85 Resultat Omg B-Final
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 31 Jan Emil Wilsberg 10  
2 1 Tommie Svärd 7  
3 4 Micke Göthesson 5  
4 46 Patrik Ydrefalk 3  
5 3 Nils Erixon 2  
6 94 Hampus Wretman 1  
7 40 Marcus Hellman 0  
8 66 Max Rundberg 0 DNF 
9 45 Jens Rippe 0 EXC Svart
Heat: 86 Resultat Omg A-Final
Klass: Mini  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 34 Liam Eriksson 10  
2 7 Emil H Larsson 10  
3 93 Ellah Lundmark 10  
4 11 Wilma Berglund 10  
5 9 William Näätänen 10  
6 44 Ludvig Svärd 10  
7        
8        
9        
Heat: 87 Resultat Omg A-Final
Klass: Mini  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 66 Felix Lundgren 10  
2 94 Hugo Björk 10  
3 91 Lukas Fransson 10  
4 12 Jack Arvidsson 10  
5 8 Erik Benton 10  
6 1 Adrian Sandström 10  
7        
8        
9        
Heat: 88 Resultat Omg A-Final
Klass: Mini  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 43 Sebbe Eklund 10  
2 13 Leo Pettersson 10  
3 99 Ester Stigh 10  
4 15 Pontus Karlsson 10  
5 61 Viktor Bengtsson 10  
6 6 Holley Israelsson 10  
7        
8        
9        
Heat: 89 Resultat Omg A-Final
Klass: Xtreme Junior  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 399 Lukas Andersson 10  
2 73 Amadeus Thituson 7  
3 310 Joakim Lund Olander 5  
4 32 Josefin Holmkvist 3  
5 31 Isac Nordbeck 2  
6 11 Pontus Oskarsson 1  
7        
8        
9        
Heat: 90 Resultat Omg A-Final
Klass: 85cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 24 Vilgot Wetter 10  
2 28 Olle Strömberg 7  
3 7 Hampus Hagström 5  
4 44 Alfred Eriksson 3  
5 88 Charlie Rosmalm Sebom 2  
6 82 Ebbe Strömberg 1  
7 33 Hannes Hägg 0  
8 55 Rasmus Lidman 0  
9 72 William Grängstedt 0  
Heat: 91 Resultat Omg A-Final
Klass: 40+ Veteran  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 815 Mattias Franzen 10  
2 876 Thomas Agerheim 7  
3 885 Anders Martinsson 5  
4 868 Hans-Erik Sjöberg 3  
5 893 Tomas Andersson 2  
6 859 Peter Brunzell 1  
7 888 Mats Sebom 0  
8 812 Christian Eklund 0  
9 830 Lars Åke Wallin 0  
Heat: 92 Resultat Omg A-Final
Klass: 125cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 134 Erik Nilsson 10  
2 170 Erik Andersson 7  
3 144 Elias Nilsson 5  
4 128 Oliwer Lidman 3  
5 120 Emil Naessen 2  
6 113 Loke Pettersson 1  
7 108 Einar Friberg 0 DNF 
8 102 Jonathan Rådström 0 DNF OBS! 
9 111 Eivind Walfridsson Dahl 0 DNF 
Heat: 93 Resultat Omg A-Final
Klass: 250cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 280 Rasmus Brunnkvist 10  
2 285 Eric Bönström 7  
3 277 Roger Lindberg 5  
4 252 Marcus Svensson 0 DNF 
5 204 Sebastian Ainerfors 0 DNF 
6 225 Isac Forsman 0 DNF 
7 205 Daniel Bowenius 0 EXC 
8        
9        
Heat: 94 Resultat Omg A-Final
Klass: 650cc  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 603 Noel Eliasson 10  
2 658 Linus Andersen 7 OBS! 
3 691 Johan Fransson 5  
4 627 Erik Stigsson 3  
5 608 Fredrik Eriksson 2  
6 604 Alexander Lundgren 1  
7 645 William Franzén 0  
8 650 Felicia Walfridson 0  
9 605 Mattias Andersson 0  
Heat: 95 Resultat Omg A-Final
Klass: Xtreme  
Placering Startnr Namn Poäng Anm
1 124 Sebastian Enholm 10  
2 161 Patrik Hallberg 7  
3 1 Tommie Svärd 5  
4 175 Timmy Enlund 3  
5 189 Algot Hammarqvist 2  
6 31 Jan Emil Wilsberg 1  
7 101 Gunnar Ullén 0  
8 138 Markus Andersson 0  
9 70 Marcus Agerheim 0  
Heat: 96 Start Uppställnig Omg #SAKNAS!
Klass: #SAKNAS!  
Start pl Startnr Namn Poäng Anm
1 #SAKNAS! #SAKNAS!    
2 #SAKNAS! #SAKNAS!    
3 #SAKNAS! #SAKNAS!    
4 #SAKNAS! #SAKNAS!    
5 #SAKNAS! #SAKNAS!    
6 #SAKNAS! #SAKNAS!    
7 #SAKNAS! #SAKNAS!    
8 #SAKNAS! #SAKNAS!    
9 #SAKNAS! #SAKNAS!