Anmälningslista Sigtuna RC Aspgren Bygg sprinten 2024-04-20
Startnr Licens Namn Klubb Bil/Anmälare
Totalt: 100st
0 Föråkare: 2st
RY AGunnar Rantzow
Marcus Stafberg
KAK
Ford escort mk1
RY AUlf Pettersson
Johan Tillaeus
MK Rimo
Mk Rimo
Volvo 940
0 Mellanåkare: 1st
RY AKalle Gustafsson
Magnus Nilsson
Haninge MK
Katrineholms MK
Ford Fiesta Rally 2
LG Bil & Motor AB
Klass 1: 4WD: 15st
RY AKenth Östlund
Tim Joons
Hedesunda MK
Skutskärs MS
Mitsubishi Mirage
Östlund Hedesunda Bil AB
RY AMikael Holmgren
Mikael Rosvall
Gnesta MK
Gnesta MK
Mitsubishi EVO 9
RY AÖrjan Vahlund
Mats Lundström
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Subaru Impreza
RY AJari Liiten
Mikael Johansson
Sandvikens MK
Ludvika MS
Skoda Fabia EVO 2, R5
Yokohama Motorsport
RY AStig Andervang
Robin Eriksson
MK Rimo
SMK Valdemarsvik
Hyundai I20 Rally 2
RY ADavid Forslund
Lina Holmgren
Films MK
Films MK
Mitsubishi Evo 7
RY ABjörn Jacobson
Fanny Jacobson
Värmdö BK
Vämdö MK
Subaru Impreza
RY ASören Olsson
Patrik Karlsson
Films MK
Films MK
Toyota Celica 165gt four
RY AGöran Lindström
Kjell Andersson
Huddinge MK
Huddinge MK
Mitsubishi lancer
RY AOskar Sundell
Joakim Söderqvist
Sandviken MK
AMF Årsunda
Mitsubishi Mirage
Ekmans Hedesunda AB
RY ADavid Dannevall
Charlie Ekström
Värmdö BK
SMK Nyköping
Mitsubishi Evo
RY AMartin Holmgren
Daniel Westlund
Films MK
Almunge MK
Mitsubishi evo 7
RY AJan Björe
Jan Ström
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Ford Fiesta R5
Easyshift.se
RY ASteen Skodborg
Mats Bäck
Borlänge MK
SMK Hedemora
Mitsubishi EVO7
RY ANils Jensen
Haninge MK
Citroen C3
Klass 2: 2WD: 32st
RY AJohan Wesslén
Valkyria Edlund
MK Tierp
Vallentuna MK
Ford Fiesta
Yokohama Motorsport
RY AErik Brodin
Johan Gustavson
Sandvikens MK
Bärke MK
Honda Civic Type-R R3
RY APatrik Åhman
Pontus Åhman
Almunge MK
Almunge MK
Opel Corsa 1600
RY CHenrik Lindström
Robin Liedholm
Vallentuna MK
Rasbo MK
Opel Ascona B
RY BFredrik Holtling
Andreas Eriksson
MK Rimo
MK Rimo
VW Golf
RY CChrister Carlström
Ulrika Bergström
SMK Märsta
SMK Märsta
Ford ST 150
RY CThomas Lyman
Thomas Henriksson
MK Rimo
MK Rimo
Renault Clio
RY AEmil Lennartsson
Mikael Pettersson
Mk Speed
SMK Gävle
Volvo 940
Stavboms Motor AB
RY ARoger Ingvarsson
Märta Nordgren
Östhammars MK
Östhammars MK
Volvo 240
RY ATommy Högström
Lotta Lundqvist
MK Rimo
MK Rimo
Opel Corsa B
RY AClaes Åström
Magnus Berlin
MK Tierp
MK Tierp
Renault
RY ATobias Johansson
Roine Andersson
MK Tierp
MK Tierp
Volvo 242
Haanpää racing
RY BJohan Jansson
Johan Andersson
Fagersta MK
Fagersta MK
Opel Ascona B
RY AEmil Karlsson
Jessica Larsson
Hällefors MK
Rasbo MK
BMW 120
Ekmans Hedesunda AB
RY BNiklas Karlsson
Tony Tummen Karlsson
MK Rimo
MK Rimo
BMW 318
RY APer-Arne Eriksson
Bernt Kilen
MK Rimo
MK Rimo
Volvo 940
RY CJonatan Segelson
Nora Erixon
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Peugeot 306 S16
Team Pitan
RY AMagnus Gustavsson
Madelene Buskas Karlsson
Skepptuna MK
Gotlands MFBK
Peugeot 205
RY COlle Kullers
Tobias Sandmark
Ljusdals MS
Sandvikens MK
VW Golf
Kullers AB
RY CAnders Eriksson
Sören Westerman
Rasbo MK
Rasbo MK
Ford Escort
RY BCarl Svennestam
Malin Alm
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Volvo 940
RY CPär Lodén
Jessika Lundahl
Vallentuna MK
Skepptuna MK
Volvo 242
RY CGustaf Jansson
Per Christensen
Rasbo MK
Rasbo MK
VW Golf
RY AJonas Björnvad
Elina Svensson
Mälaröarnas MK
Strängnäs AMS
VW
Easyshift.se
RY AErik Wallin
Jan Ramsell
Almunge MK
Almunge MK
Volvo 242
RY AMattias Hallberg
Roger Eriksson
Haninge MK
Haninge MK
Volvo 940
RY CMagnus Wallman
Erika Lindgren
Haninge MK
Haninge MK
BMW E36
RY CJoel Säfström
Filip Nilsson
Rasbo MK
Almunge MK
Opel Ascona B
RY CNicke Oresved
MK Rimo
Opel Ascona B
RY ADaniel Johansson
Niklas Buskas Karlsson
Värmdö BK
Vallentuna MK
VW Golf III
RY CJoakim Rönnbäck
Bo Rönnbäck
Vaxholms MK
Vaxholms MK
Ford Escort mk2
RY AKrister Zotterman
Fredrik Djereflod
Almunge MK
Opel Kadett
Klass 3: FIA Appendix K homologerade bilar. A-C sammanslagen: 24st
RY CJohan Eriksson
Madeleine Carlsson
Örsundsbro MK
Örsundsbro MK
Volvo Amazon
Brantens Motorsport
RY CJimmy Säfström
Elias Säfström
Rasbo MK
Rasbo MK
OPEL ASCONA B
RY BPär Ola Eklund
Marcus Jäder
Västerås MS
Västerås MS
Volvo PV 544
CARFIX rallyteam
RY AHåkan Huggare
Benny Johansson
Kolsva MS
Kolsva MS
Saab 96
RY AAnders Svensson
Tommy Andersson
VÖMK
VÖMK
Volvo 240
RY APeter Johansson
Hasse Pettersson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Volvo 240
Nya Kenneths Motor
RY CIngvar Strandberg
Kjell Johansson
Vallentuna MK
Sigtuna RC
Saab V4
Brantens motor sport
RY ARuben Davidsson
Andreas Andersson
VÖMK
VÖMK
Volvo 240
RY ARoger Brenemark
Björn Larsson
Haninge MK
Sigtuna RC
Ford Escort
RY CMats Andersson
Peder Larsson
SMK Märsta
SMK Märsta
VW 1500s
RY AGöte Nygren
Axelsson Leif
Mk Kopparberg
Mk Kopparberg
Saab Monte Carlo
Team Pitan
RY ADick Larsson
Jan Andersson
Rasbo MK
Rasbo MK
Volvo 244
RY AJukka Haanpää
Lova Haanpää
MK Tierp
MK Tierp
Volvo 240
Haanpää Racing
RY AErik Uppsäll
Sören Dahlin
Sigtuna RC
Huddinge MK
SAAB 96
Team Pitan
RY CAnders Eriksson
Linda Norrman
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Volvo
Brantens Motorsport
RY AMikael Wisti
Hugo Carlberg
Fagersta MK
Fagersta MK
Volvo 240
Haanpää Racing
RY BGöran Hansson
Alexander Lönnström
MK Kopparberg
MK Kopparberg
Saab v4
Team Pitan
RY CPeter Törnqvist
Tom Wesström
Vaxholms MK
Vaxholms MK
Ford Escort RS 1800
RY CJan Flyngen
Daniel Johansson
Kolsva MS
Kolsva MS
Saab V4
RY ATom Axelsson
Krister Gull
KAK Motorsport
Munkfors MC
Audi Quattro A2
RY CJonas Wallén
Gunnar Envang
Vallentuna MK
Vallentuna MK
Volvo 244
RY BStefan Andersson
Monica Källberg
Almunge MK
Almunge MK
SAAB 99
RY AMartin Hagman
Ulf Zetterström
MK Rimo
Vallentuna MK
Porsche 911
RY ALeif Bygg
Magnus Brüdigam
SMK Sala
Västerås MS
Opel Ascona A
Klass 4: Grupp F. VOC Mekonomen, Grupp N <1400: 13st
RY AAndreas Hovind
Catalina Floberg
Enköpings MK
Falköpings MK
Volvo 850
RY BTommy Ohlsson
Johan Thelin
SMK Märsta
Mälarörnas MK
Volvo 940
RY BJonatan Sund
Johan Uppman
MK Tierp
MK Tierp
Volvo 940
RY BNiklas Lindahl
Max Lindahl
Örsundsbro MK
Örsundsbro MK
Volvo 940
RY CHenrik Haanpää
Stefan Carlberg
MK Tierp
Fagersta MK
Volvo 940
Haanpää Racing
RY BLucas Carlsson
Daniel Suvala
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Suzuki Swift
RY BArvid Larspers
Jan-Henrik Larspers
Hedesunda MK
Hedesunda MK
Volvo 242
Ekmans Hedesunda AB
RY BLucas Axelsson
Victor Larsson
MK Kopparberg
Nora MK
Suzuki Swift GTI Mk2
Team Pitan
RY CMikael Andersson
Johan Johansson
MK Tierp
MK Tierp
Volvo 940
RY CIsak Jurå
Almunge MK
Volvo 940
RY AMagnus Mellqvist
TBA
SMK Söderhamn
Volvo 940
RY BKent Nilsson
Almunge MK
Volvo 240
RY BAnton Haanpää
Mikael Haanpää
Films MK
Films MK
Volvo 940
Klass 5: Grupp E. A-C sammanslagen: 6st
RY CSebastian Jahnson
Sandra Lundberg
SMK Nyköping
Enköpings MK
Opel Astra
RY CConny Rådén
Björn Norman
Taxinge MK
Grödinge MK
Bmw 318
RY BPatrik Karlsson
Nicole Westin
Vaxholms MK
Vaxholms MK
Volvo
RY BHans Herlovson
Annelie Herlovson
Films MK
Films MK
Volvo 940
RY BJonas Eriksson
Filip Snellman
SMK Sala
SMK Sala
VW Golf mk1
Gullvalla Rallyteam
RY BMartin Bromark
Johanna Bromark
MK Tierp
MK Tierp
Toyota Corolla
Klass 6: Ungdomsrally: 4st
RY JuniorJesper Jansson
Kenneth Jansson
Botkyrka MK
Grödinge MK
BMW 320
RY JuniorLeo Johansson
Ulrik Fredriksson
Haninge MK
Haninge MK
Volvo 940
RY JuniorJerry Jansson
Hans Jansson
MK Rimo
MK Rimo
Volvo 940
RY JuniorMalte Wallén
Magnus Wallén
Vallentuna MK
Vallentuna MK
Suzuki Swift
Klass 7: Debutant: 3st
LicklTim Axelsson
Bollnäs MK

RY CStefan Rudström
Tommy Malmström
MKTierp
MKTierp
Volvo XC60
RY CSimon Rudström
Martin Rudström
MK Tierp
MK Tierp
Audi A6