Anmälningslista MK Rimo BJÖRN WALDEGÅRDS MINNE 2024-05-04
Startnr Licens Namn Klubb Bil/Anmälare
Totalt: 62st
0 Föråkare: 3st
RY ABengt Ståhlberg
Staffan Larsson
Films MK
Films MK
Opel Ascona B
RY APatrik Hallberg
John Stigh
Haninge MK
VÖMK
Toyota Corolla
GK Door Team Sweden
RY AAnnie Seel
Magnus Bengtsson
KAK Motorsport Ö
Götene MK
Toyota Starlet App-K
DM Klass 1: A+B 4WD: 4st
RY AKenth Östlund
Tim Joons
Hedesunda MK
Skutskärs MS
Mitsubishi Mirage
ÖSTLUND HEDESUNDA BIL AB
RY AMikael Holmgren
Mikael Rosvall
Gnesta MK
Gnesta MK
Mitsubishi EVO 9
RY ASören Olsson
Patrik Karlsson
Films MK
Films MK
Toyota Celica 165gt four
RY ARune Örjan Vahlund
Mats Lundström
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Subaru Impreza
DM Klass 2: A+B 2WD: 13st
RY AJohan Wesslén
Valkyria Edlund
MK Tierp
Vallentuna MK
Ford Fiesta
Yokohama Motorsport
RY BFredrik Holtling
Andreas Eriksson
MK Rimo
MK Rimo
VW Golf
RY BWille Lennartsson
Erika Lindgren
Mk Speed
Haninge MK
Volvo 242
RY ARoger Ingvarsson
Märta Nordgren
Östhammars MK
Östhammars MK
Volvo 240
RY AConny Sjöström
Mikael Jonsson
MK Orion
SMK Gävle
VW Golf III
RY ABo Almgren
Johan Thelin
Woxnadalens MK
Mälaröarnas MK
VW Golf
RY AMats Thorzelius
Jenna Djurström
Rasbo MK
Rasbo MK
Opel Corsa
RY AEmil Karlsson
Jessica Larsson
Hällefors MK
Rasbo MK
BMW 120
Ekmans Hedesunda AB
RY APer-Arne Eriksson
Bernt Kilen
MK Rimo
MK Rimo
Volvo 940
RY AMartin Broberg
Emil Eklund
Värmdö Bilklubb
Sandvikens MK
Volvo 940
Trendab Motorsport
RY AJonas Björnvad
Elina Svensson
Mälaröarnas MK
Strängnäs AMS
VW
Easyshift.se
RY ACharles Andersson
Lars Grip
Borlänge MK
SMK Hälsinge
Volvo 940
RY BFredrik blom
Erica Bernhardsson
Smk hälsinge
Smk Arboga
Volvo
DM Klass 2: C 2WD: 3st
RY CThomas Lyman
Thomas Henriksson
MK Rimo
MK Rimo
Renault Clio
RY CNicke Oresved
MK Rimo
Opel Ascona B
RY CJörgen Gustyafves
FRedrik Prosèn
Borlänge MK
Borlänge MK
Volvo 240
DM Klass 3: A+B+C Appendix K: 3st
RY APeter Friberg
Rebecca Friberg
Ludvika MS
Ludvika MS
Saab 99 Turbo
RY ADick Larsson
Jan Andersson
Rasbo MK
Rasbo MK
Volvo 244
RY APeter Råden
Conny Råden
Taxinge MK
Taxinge MK
Opel Ascona
DM Klass 4: A+B Grupp F. VOC Mekonomen, Grupp N 0-1400cc: 4st
RY BJonatan Sund
Johan Uppman
MK Tierp
MK Tierp
Volvo 940
RY ADaniel Jonsson
Emma Hägg
SMK Hälsinge
SMK Hälsinge
Volvo 940
Yokohama motorsport
RY BArvid Larspers
Jan-Henrik Larspers
Hedesunda MK
Hedesunda MK
Volvo 242
Ekmans Hedesunda AB
RY AKjell Cassebois
Ronnie Forsberg
Offerdalens MK
Films MK
Suzuki Swift
DM Klass 4: C Grupp F. VOC Mekonomen, Grupp N 0-1400cc: 3st
RY CArvid Carlsson
Pierre Carlsson
Enköpings MK
Enköpings MK
Volvo 940
RY CMikael Andersson
Johan Johansson
MK Tierp
MK Tierp
Volvo 940
RY CLeo sjöberg
Adam jakobsson
Ludvika ms
Grangärde RRC
Volvo 244
DM Klass 5: A+B+C Grupp E: 2st
RY CSebastian Jahnson
Sandra Lundberg
SMK Nyköping
Enköpings MK
Opel Astra
RY CSimon Strand
Johan Hedenskog
Films MK
SMK Uppsala
VW Golf 2
DM Klass 6: Ungdomsrally: 2st
RY JuniorOscar Wikström
Julia Wikström
Skutskärs MS
Skutskärs MS
Golf 2
RY JuniorTheo Thorszelius
Peter Johansson
Rasbo MK
SMK Uppsala
Volvo 940
FOR Klass 1: 2WD: 7st
RY BKrister Hedman
Tomas Ryrvall
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Opel Ascona b
RY BAndreas Jonsson
Magnus Jonsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Volvo 242
RY CHenrik Lindström
Robin Liedholm
Vallentuna MK
Rasbo MK
Opel Ascona B
RY ATommy Högström
MK Rimo
Opel Corsa B
RY CStefan Carlsson
Hampus Johansson
MK Ramunder
Sunnansjö MK
Volvo 242
RY A Antti Johannesson
Ola Bengtsson
Eskilstuna MK
Eskilstuna MK
Volvo 242 EVO
Trendab Motorsport
RY AStefan Palmér
Niklas Johansson
Fagersta MK
Fagersta MK
Volvo 940
FOR Klass 2: Grupp F. VOC Mekonomen, Grupp N 0-1400cc: 3st
RY CJonny Öberg
Frida Söder
MSK Hammaren
Team Mikro
Volvo
RY CWilma Andersson
Lars Andersson
SMK Sala
SMK Sala
Volvo 240
Gullvallarallyteam
RY BKurt Eliasson
Leon Eliasson
Skutskärs MS
Skutskärs MS
Volvo 240
FOR Klass 3: Grupp E: 1st
RY BPatrik Karlsson
Nicole Westin
Vaxholms MK
Vaxholms MK
Volvo 945
FOR Klass 4: Appendix K 0-1500cc: 1st
RY AKenneth Arne Jonsson
Hillar Veiksaar
Eskilstuna MK
Östhammars MK
Saab Sport
FOR Klass 5: Appendix K 1501-2000cc: 9st
RY AStefan Norberg
Daniel Sörengård
Hofors MS
Fagersta MK
Volvo 142
RY AGunnar Rantzow
Marcus Stafberg
KAK
Ford e-sport mk1
RY AJohan Wass
Staffan hedman
Vaxholms MK
Haninge MK
Opel Ascona b
RY AErik Uppsäll
Sören Dahlin
Sigtuna RC
Huddinge MK
SAAB 96 V4
RY AGöran Åkerlund
Göran Svare’n
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Opel Ascona A
RY AKjell Ekström
Daniel Hollgren
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Volvo 142
RY ATom silen
Jerry Nilsson
Örsundsbro MK
Örsundsbro MK
Opel Ascona A
RY BKurt Ljung
Marie Stålgren
Vaxholms MK
Vaxholms MK
Opel Ascona B
Team Tia Racing
RY ALars Davidsson
Kimmo Larsson-Auna
Enköpings MK
Enköpings MK
Renault 5 Turbo 1
FOR Klass 6: Appendix K 2001cc-: 4st
RY AAnders Olsson
Torbjörn Frykberg
Vaxholms MK
Björnjägarns MK
Volvo 164
Team TIA Racing
RY ALasse Drotz
Claes Rundlöf
Vaxholms MK
Vaxholms MK
Volvo 240
Team TIA Racing
RY AOla Axelsson
Curt Lundmark
Västerås MS
Västerås MS
Volvo 242
RY ATom Damberg
Mats Jägerhult
Vaxholms MK
Vallentuna MK
Volvo 164